#1 Inspiracje: biurko

Połowa sierpnia to taki ciekawy czas - część z nas jest ciągle przed urlopem a inny szykują swoje pociechy do szkoły. Jeszcze inni nie przejmują się niczym i cieszą się ostatnimi dniami wakacji.
Wiosna i lato to też dobry moment na małe remonty, choć pewnie ten czas nie sprzyja dużym zakupom z racji tego, że wszystkie oszczędności wydaliśmy na wakacjach. Dla tych jednak, którzy nie wydali mam parę inspiracji jeżeli przed wami akurat wybór biurka.
Pamiętam jak dziś swoje pierwsze biurko, jasnoniebieska okleina, mała szuflada na dziewczęce skarby i szafka na książki i zeszyty. Towarzyszyło mi aż do matury. Właściwie wciąż stoi w rodzinnym domu tylko nieoczekiwanie wyrosło na nim wyprasowane przez mamę pranie. A pod nim wylądowały walizki, które czekają na kolejne letnie wakacje. :-D
Jak sami widzicie jedno biurko przez wiele lat zmieniało s
woje oblicze. Dziś oczywiście nie pachnie nowością, ale nadal daleko mu na wysypisko śmieci.


Przekopałam trochę Internet by poszukać ciekawych rozwiązań, ale i też tych tradycyjnych :-)

1. Minimalistycznie
                                          

    

Zdjęcie z amerykańskiej strony decorlookalikes.com. Cena nieco mniej minimalistyczna $695

2. We wnęce

Biurko może też świetnie wypełnić wnękę. Jednak minusem może okazać się bardzo mała ilość światła.

3. Eko - biurko


Bardzo podoba mi się idea dawania drugiego życia pozornie bezużytecznym przedmiotom :-).

4. A może mały sekretarzyk?5. A może wolicie zdać się na oferty sklepów meblowych? Poniżej Biurko ze sklepu Black Red White

Wybrałam je ze względu na dużą ilość szuflad i szafkę po drugiej stornie. Doskonale schowa codzienny bałagan w domowych papierach.Moje pięć propozycji to oczywiście tylko inspiracje. Pamiętajcie, że wasza wyobraźnia jest nieograniczona, a zabawa z kolorami może okazać się na prawdę wciągająca.
A teraz przejdę do bardziej poważnej strony tematu. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze biurka?
  • Dobór odpowiedniej wysokości. Obecnie w sklepach meblowych można spokojnie usiąść przy takim biurku i sprawdzić przy którym czujemy się dobrze :-) Ważne by było dopasowane do naszego wzrostu - nie powinno wymuszać na nas garbienia się ani też zadzierania głowy. 
  • Weźmy pod uwagę jakie powinno spełniać funkcję. Czy będziemy przy nim siedzieć korzystając z komputera? A może ktoś będzie się przy nim uczył? Może potrzebujesz dużego blatu roboczego bo na co dzień zajmujesz się modelarstwem? 
  • Weź pod uwagę, najkorzystniejsze miejsce w dla Twojego nowego biurka. Najlepiej jeśli zlokalizujemy je w pobliżu światła dziennego. Montując sztuczne światło starajmy się by nasza ręka go nie zasłaniała. 
  • Ponadto często mówi się, że lepiej ustawić biurko tak, żeby nie siedzieć tyłem do drzwi. (To podobno mniej rozprasza, ale ja nie potwierdzam tej teorii. Moje biurko stało już w każdy możliwy sposób względem drzwi a Facebook rozprasza mnie tak samo ;p). 
Dajcie znać niżej jakie wy postawiliście wymagania względem idealnego biurka? A może nadal szukacie? Ciekawa jestem co jeszcze zwróciło waszą uwagę.

Nie odchodźcie jeszcze! Mam dla was ciekawostki:

1.

Powyższe biurko zostało wyłowione z wraku Titanica. Zaprezentowano je początkiem tego roku na wystawie w Warszawie.

2.

Jak już pewnie wiecie to biurko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe też ma żeglarską historię - wykonano je z dębowego drewna z brytyjskiego żaglowca Resolute.

3. Wiedzieliście, że Mark Twain, autor słynnego Tomka Sawyer'a, używał jako biurka...stołu bilardowego?


 Zostawiam wam jeszcze tylko zajawkę następnego postu:

Chodźcie, pogadamy niżej o biurkach!2 komentarze:

  1. och tak biurko w moim przyszłym zawodzie to podstawa... obecnie do wyglądu wnętrza pasuje mi 2,3 i 5...
    Pozdrawiam zapraszam do siebie ---> wiecznie zapracowana siostra

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Kolor Wnętrz , Blogger